Foto-expositie ‘Boskneuters en meer’
Boslaan 90
6741 KG Lunteren
Nederland

Wethouder Cultuur en Sport, Johan Weijland
De officiële opening van deze boeiende expositie met creaties en foto’s uit de wereld van Wageninger Renk Ruiter wordt verricht door cultuurwethouder Johan Weijland. Muzikale omlijsting met Rhodé en Jessica van Leeuwen met zang en harp.
Voor natuurfotograaf Renk Ruiter is de ware schoonheid van de natuur vaak te vinden in de details. Hij fotografeert graag intieme landschappen, zoals een rijtje bomen in de mist, een klein bloemenveldje in een vergeten hoekje of structuren in het zand na een flinke storm. Ook de macrowereld blijft hem boeien: of het nu waterjuffers, dauwdruppels of herfstblaadjes zijn, Renk vindt er steeds weer nieuwe inspiratie. Met zijn foto’s probeert hij de natuur op een nieuwe manier te laten zien en daarmee de kijker te verrassen.
Renk fotografeert sinds zijn 18e. Het begon met zwart-wit, later dia’s en nu al jaren digitaal. Fotografie nam naast zijn werk (leraar in het middelbaar onderwijs) altijd al een grote plaats in. Tegenwoordig heeft hij meer tijd om aan zijn passie te wijden. Naast het vrije werk, fotografeert hij regelmatig voor natuurorganisaties onder andere voor het Utrechts Landschap.
Naast bestuurslid van CameraNatura, landelijke gespreksgroep natuurfotografen is Renk ook lid van verschillende fotoclubs en de BMK van de Fotobond.
Zijn motto is: gewoon is ook bijzonder. Omdat je van doodgewone situaties toch heel bijzondere foto’s kunt maken. Of kijk met je ogen, zie met je hart, een foto moet je raken.